OZZ (organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi) a YouTube – odtwarzanie muzyki w lokalu. YouTube to popularna internetowa platforma udostępniania wideo, która umożliwia użytkownikom przesyłanie, udostępnianie i oglądanie filmów. Zapewnia platformę dla twórców treści, aby zaprezentować swoją pracę i nawiązać kontakt z publicznością. OZZ to organizacje reprezentujące autorów i kompozytorów w dziedzinie muzyki. Chronią prawa swoich członków i pobierają w ich imieniu tantiemy.

Czy mogę legalnie odtwarzać muzykę z YouTube w moim lokalu?

Chociaż YouTube działa globalnie, jego zasady i praktyki mogą się różnić w zależności od kraju. W Polsce OZZ mogą być zaangażowane w pobieranie tantiem za muzykę wykorzystaną w filmach na YouTube, zwłaszcza jeśli muzyka została skomponowana przez członków OZZ. Oznacza to, że twórcy treści, którzy wykorzystują w swoich filmach muzykę chronioną prawami autorskimi, mogą być zobowiązani do uzyskania niezbędnych licencji lub zezwoleń organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi oraz uiszczania opłat licencyjnych za korzystanie z tej muzyki.

Sam YouTube ma systemy do wykrywania muzyki chronionej prawem autorskim i może stosować Content ID, cyfrowy system pobierania “odcisków palców”, w celu identyfikowania treści chronionych prawem autorskim i zarządzania nimi. Gdy w filmie zostanie wykryta muzyka chroniona prawami autorskimi, można podjąć różne działania, takie jak zarabianie na filmie dla właściciela praw autorskich, wyciszenie dźwięku lub całkowite zablokowanie filmu.

Dzięki naszej usłudze czy APR Direct Music Licence (muzyki wolnej od opłat do OZZ nie musisz w swoim lokalu emitować muzyki z YouTube. Na pewno będziesz zadowolony z naszych playlist.

Zapisz się do newslettera,

aby otrzymywać najnowsze informacje dotyczące muzyki wolnej od opłat, audio- i aromamarketingu.

Zapisując się do newslettera, akceptujesz Politykę Prywatności.