OZZ a muzyka na Dzień Dziecka – plac zabaw – do ZOO. Stowarzyszenia dla dzieci, parki rozrywki, place zabaw i zoo już zaczynają zajmować się promocją organizowanych przez siebie imprez z okazji Dnia Dziecka. Czy jednak pomyśleliście o wszystkim tak, aby ten piękny i radosny dzień nie został przysłonięty przez ciemne chmury kary zapłaconej do OZZ (organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi)?

Każdą imprezę dla dzieci uświetnia muzyka nie tylko dla najmłodszych. Idealnym przykładem takich miejsc są Centra i Parki Zabaw, które znajdują się w zamkniętej lub otwartej nowoczesnej przestrzeni, gdzie dzieci pod bacznym okiem opiekunów mogą szaleć cały dzień. Każdy właściciel takiego miejsca powinien zadbać o to, aby odtwarzać w nim energetyczne i wesołe utwory, które umilą czas nie tylko najmłodszym. Nawet jeśli nie decydujemy się na odtwarzanie znanych piosenek dla dzieci, a zwykłych nagrań z YouTube’a, co coraz częściej zdarza się w Centrach i Placach Zabaw, wciąż musimy uważać m.in. na OZZ-ty. Utwory dziecięce puszczane z YouTube’a są objęte licencjami i za ich publiczne odtwarzanie obowiązkowe jest płacenie opłat dla organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Kara za odtwarzanie będzie taka sama jak za znane piosenki i pewnie zostaniemy zmuszeni do podpisania umowy z OZZ-tami.

Warto również wspomnieć, że przy otwartych placach zabaw, zoo, parkach przyrodniczych czy linowych praktycznie zawsze znajdziemy miejsca spotkań ze znajomymi, wytchnienia i relaksu dla opiekunów w postaci np. kawiarni czy restauracji. W tych miejscach również świadomi swojego biznesu właściciele odtwarzają nastrojową, a przede wszystkim relaksacyjną muzykę. Zdają sobie również sprawę, że dźwięki bawiących się dzieci dochodzące z placów zabaw są na tyle czasami intensywne, że mieszanie ich z reklamami albo wiadomościami radiowymi spowodują zupełnie odwrotną reakcję niż relaks, a nie o to przecież chodzi. Oprócz stracenia klienta zagrożeniem dla naszego biznesu są również OZZ-ty i ich opłaty lub kary za nielegalne odtwarzanie muzyki.

Rozwiązaniem na spokojne zorganizowanie urodzin, innych imprez czy po prostu zabaw dla dzieci oraz kąciku na odpoczynek dla rodziców bez płacenia kar i bajońskich sum opłat za muzykę jest skorzystanie z oferty odtwarzania muzyki bez opłat do OZZ. Każdy nasz klient otrzymuje pomoc specjalisty w wyborze utworów. Ogromna biblioteka utworów pozbawionych praw autorskich oraz certyfikat odtwarzania takich utworów są gwarancją spokojnego i pełnego sukcesu prowadzenia biznesu.

Zapisz się do newslettera,

aby otrzymywać najnowsze informacje dotyczące muzyki wolnej od opłat, audio- i aromamarketingu.

Zapisując się do newslettera, akceptujesz Politykę Prywatności.