Co wiesz o muzyce bez praw autorskich?

Czyli najczęściej zadawane pytania dotyczące darmowej muzyki bez praw autorskich (royalty free music).

Czym jest muzyka bez praw autorskich?
Czy muzyka bez praw autorskich to tania muzyka?
Jakie są korzyści używania muzyki bez praw autorskich (royalty free)?
Czy muzyka bez opłat do OZZ (organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi) jest legalna?
Jakiego rodzaju muzykę oferuje APR Media?
Jak działa wolna od opłat muzyka ARP Media?
Jaka jest funkcjonalność aplikacji MediaSync?
1. Czym jest muzyka bez praw autorskich (direct music licence)?

Direct Music Licence to muzyka wolna od tantiem (muzyka wolna od opłat do organizacji zbiorowego zarządzania), której model licencjonowania polega na jednorazowej opłacie lub opłatach abonamentowych wnoszonych przez licencjobiorcę do licencjodawcy, po czym licencjobiorca zyskuje prawo do odtwarzania własności intelektualnej (zakupionej muzyki), bez konieczności wnoszenia kolejnych opłat. Korzystanie z muzyki wolnej od tantiem jest obecnie najtańszym, najprostszym i najbardziej dogodnym sposobem na publiczne odtwarzanie muzyki.

2. Czy muzyka bez praw autorskich to tania muzyka?

Koszty związane z odtwarzaniem w lokalu muzyki bez praw autorskich są bardzo niskie. W porównaniu do opłat za licencję do OZZ są one niewielkie i wymagają wnoszenia jedynie opłaty abonamentowej. Dodatkowo, w rozwiązaniu proponowanym przez APR Media, korzystanie z usługi można rozpocząć od 2 tygodniowego testu GRATIS, bez żadnych zobowiązań.

3. Jakie są korzyści używania muzyki bez praw autorskich (DML)?

Nie bez powodu na muzykę direct music licence mówi się „muzyka bez opłat do OZZ”. To brak procedur związanych z podpisywaniem umów, opłatami tantiem i innymi problemami związanymi z muzyką objętą prawem autorskim. Muzyka na wolnej licencji nie tylko zwalnia ze wszystkich czterech opłat do: OZZ-tów, ale także brzmi doskonale i nie zawiera w sobie reklam radiowych i wiadomości. O tym, dlaczego warto wybrać muzykę na wolnej licencji zamiast komercyjnej przeczytacie w artykule na blogu APR Media. Poza tym taka muzyka świetnie sprawdza się jako narzędzie audiomarketingu.

4. Czy muzyka bez opłat do OZZ jest legalna?

Jak najbardziej. Jest ona legalną alternatywą dla komercyjnej muzyki nadal odtwarzanej w niektórych lokalach czy sklepach. Szerszy artykuł dotyczący legalnej muzyki w lokalu bez opłat z prawniczym wyjaśnieniem znaleźć można na naszym blogu APR Media.

5. Jakiego rodzaju muzykę oferuje APR Media?

Oferta APR Media to muzyka dostosowana do potrzeb każdego klienta. Nasze playlisty reprezentują szeroką gamę stylów i gatunków muzycznych: pop, dance, house, rock, smooth jazz, lounge, chill, club, fitness, relaks&SPA, blues. Oferujemy muzykę wokalną, instrumentalną i wiele, wiele innych. Zapraszamy do przesłuchania najczęściej wybieranych kawałków przez naszych klientów.

6. Jak działa wolna od opłat muzyka ARP Media?

Wszystko, czego potrzebujesz do odtworzenia legalnej muzyki w lokalu lub sklepie to aplikacja MediaSync. W ramach abonamentu każdy Klient otrzymuje aplikację MediaSync, którą instalujemy na dowolnym urządzeniu – komputerze, tablecie, Mediabox (w systemie Windows lub Android). Aplikacja MediaSync pozwala na pobieranie muzyki z naszego serwera i zapisywania jej na dysku twardym. Dzięki temu muzyka może być odtwarzana bez potrzeby stałego dostępu do sieci.

7. Jaka jest funkcjonalność aplikacji MediaSync?

Aplikacja MediaSync skierowana jest do klientów detalicznych, zaś MediaSync Network do klientów sieciowych i cechuje się maksymalizacją funkcjonalności oraz zdalną obsługą urządzeń poprzez serwis MediaSync. Aplikacja daje ogromne możliwości – wybór dowolnej playlisty, filtrowanie wokal/instrumental, spokojny/umiarkowany/dynamiczny, comiesięczna aktualizacja muzyki, muzyka na specjalne okazje, pomoc help desku poprzez zdalne połączenie, uruchamianie i wyłączanie o określonej godzinie. Do każdego oprogramowania MediaSync Network oferujemy dedykowane urządzenie odbiorcze MediaBox.

A więc co wiesz o muzyce bez praw autorskich? Teraz już na pewno więcej i wiesz, że możesz skorzystać z oferty APR Media!

Zapisz się do newslettera,

aby otrzymywać najnowsze informacje dotyczące muzyki wolnej od opłat, audio- i aromamarketingu.

Zapisując się do newslettera, akceptujesz Politykę Prywatności.