ZAiKS a muzyka na Dzień Dziecka – plac zabaw – do ZOO. Stowarzyszenia dla dzieci, parki rozrywki, place zabaw i zoo już zaczynają zajmować się promocją organizowanych przez siebie imprez z okazji Dnia Dziecka. Czy jednak pomyśleliście o wszystkim tak, aby ten piękny i radosny dzień nie został przysłonięty przez ciemne chmury kary ZAiKS-u?

Każdą imprezę dla dzieci uświetnia muzyka nie tylko dla najmłodszych. Idealnym przykładem takich miejsc są Centra i Parki Zabaw, które znajdują się w zamkniętej lub otwartej nowoczesnej przestrzeni, gdzie dzieci pod bacznym okiem opiekunów mogą szaleć cały dzień. Każdy właściciel takiego miejsca powinien zadbać o to, aby odtwarzać w nim energetyczne i wesołe utwory, które umilą czas nie tylko najmłodszym. Nawet jeśli nie decydujemy się na odtwarzanie znanych piosenek dla dzieci, a zwykłych nagrań z YouTube’a, co coraz częściej zdarza się w Centrach i Placach Zabaw, wciąż musimy uważać m.in. na ZAiKS. Utwory dziecięce puszczane z YouTube’a są objęte licencjami i za ich publiczne odtwarzanie obowiązkowe jest płacenie opłat dla ZAiKS, STOART czy ZPAV. Kara za odtwarzanie będzie taka sama jak za znane piosenki i pewnie zostaniemy zmuszeni do podpisania umowy z ZAiKS-em.

ZAiKS a muzyka na Dzień Dziecka – plac zabaw – do ZOO

Warto również wspomnieć, że przy otwartych placach zabaw, zoo, parkach przyrodniczych czy linowych praktycznie zawsze znajdziemy miejsca spotkań ze znajomymi, wytchnienia i relaksu dla opiekunów w postaci np. kawiarni czy restauracji. W tych miejscach również świadomi swojego biznesu właściciele odtwarzają nastrojową, a przede wszystkim relaksacyjną muzykę. Zdają sobie również sprawę, że dźwięki bawiących się dzieci dochodzące z placów zabaw są na tyle czasami intensywne, że mieszanie ich z reklamami albo wiadomościami radiowymi spowodują zupełnie odwrotną reakcję niż relaks, a nie o to przecież chodzi. Oprócz stracenia klienta zagrożeniem dla naszego biznesu jest również ZAiKS i jego opłaty lub kary za nielegalne odtwarzanie muzyki.

Rozwiązaniem na spokojne zorganizowanie urodzin, innych imprez czy po prostu zabaw dla dzieci oraz kąciku na odpoczynek dla rodziców bez płacenia kar i bajońskich sum opłat za muzykę jest skorzystanie z oferty odtwarzania muzyki bez opłat ZAiKS. Każdy nasz klient podczas rezygnacji z usług ZAIKS i przejścia do nas otrzymuje pomoc specjalisty w wyborze utworów. Ogromna biblioteka utworów pozbawionych praw autorskich oraz certyfikat odtwarzania takich utworów są gwarancją spokojnego i pełnego sukcesu prowadzenia biznesu.

Zapisz się do newslettera,

aby otrzymywać najnowsze informacje dotyczące muzyki wolnej od opłat, audio- i aromamarketingu.

Zapisując się do newslettera, akceptujesz Politykę Prywatności.